بلاگ
پرسش و پاسخ
قوانین
تماس با ما

همکاری با ما

آموزش کامپیوتر و برنامه نویسی

طراحی وب اپلکیشن

طراحی بازی

شایاسافت طراحی بازی

طراحی بازی

به گزارش روابط عمومی بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای، طراحی بازی عبارتی است که اغلب مورد استفاده قرار گرفته اما در بسیاری موارد به شکل و مفهومی نادرست به کار برده شده است. طراحی بازی هنر به کاربستن اصول طراحی و زیبایی‌شناسی برای آفریدن یک بازی است؛ طراحی بازی در واقع ترکیبی است از تفکر تحلیلی و روحیه خلاقانه. به عنوان یک طراح بازی نه تنها درباره تنظیمات کلی و احساسی که بازی به کاربر منتقل می‌کند مورد پرسش قرار می‌گیرید بلکه قوانین و مکانیک بازی هم از حوزه‌هایی است که باید بر آن تسلط داشته باشید. آفرینش شخصیت‌ها، طراحی مکانیک‌های بازی، تصمیم‌گیری درباره درونمایه‌های بازی، ارایه تضمین جهت رساندن بازی به استانداردهای لازم از نظر کیفی و محتوایی، تست محصول، بررسی خطاهای مربوط به گیم‌پلی، انیمیشن‌ها، صدا و سبک هنری و همکاری با تیم تبلیغاتی همه و همه می‌توانند از جمله وظایف یک طراح بازی باشند. البته بسته به استودیوی سازنده بازی، نقش طراح بازی می‌تواند طیف متفاوتی از وظایف گوناگون را در بر بگیرد. در شرکت‌های کوچکتر طراح بازی می‌تواند مدیر نوآوری یا خلاقیت (Creative Director) یا برنامه‌نویس اصلی شرکت هم باشد در حالی که در شرکت‌های بزرگتر این نقش‌ها برعهده افراد متفاوتی است که با یکدیگر همکاری می‌کنند. همچنین عنوان طراح بازی درون خود برخی عناوین دیگر را هم پوشش می‌دهد؛ تخصص‌هایی که می‌توانند تحت عناوینی چون طراح مراحل، طراحی رابط کاربری یا طراح سیستم‌ها، تقسیم‌بندی و شناخته شوند.

مراحل تولید بازی

مرحله ۱ - معماری

قبل از شروع کار، معماری سیستم ، داده و فناوری متناسب با طرح کسب وکار تعریف و مستند می شود تا به عنوان نقشه راه در کل مسیراستفاده شود.

مرحله ۲ - طراحی

بر اساس هویت بصری کسب و کار ، طراحی گرافیکی برای اپلیکیشن انجام می شود. این طرح‌ها هویت بصری اپلیکیشن را از نظر بصری مشخص می کنند.

مرحله ۳ - پیاده سازی

در این مرحله بعد از تایید طرح گرافیکی توسط مشتری، پیاده سازی شروع و کارهای کد نویسی اپلیکیشن انجام می شود.

مرحله ۴- تست

تست نرم افزار پس از اتمام مرحله پیاده سازی الزامی است. این تست صرفا در محدوده تست امکانات خلاصه نمی شود و با رویکردی فنی شامل تست کدها، بانک اطلاعات، عملکرد و کارایی نیز می شود. البته ابزارهای تست برای پروژه های مختلف متقاوت است.

سوالات متداول

تکنولوژی های مورد استفاده شایاسافت برای طراحی بازی چه میباشد؟

تکنولوژی مورد استفاده در طراحی بازی موتور بازی سازی یونیتی میباشد که زبان برنامه نویس ان سی شارپ میباشد.

آیا قابلیت ارائه سورس کد برنامه امکان پذیر میباشد؟

بله . هزینه ارائه سورس برنامه نسبت به نوع پروژه ها متفاوت می باشد.

حداقل هزینه طراحی بازی چقدر میباشد؟

پایین ترین هزینه برای راه اندازی یک بازی تحت وب 1 میلیون تومان می باشد.

پشتیبانی رایگان شما بعد از تحویل پروژه چند ماه میباشد؟

3 ماه

درخواست طراحی بازی

برای ثبت درخواست طراحی بازی میتوانید با پر کردن فرم تماس با ما با موضوع طراحی بازی اقدام نمایید.کارشناسان ما در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت